Ласкаво просимо на наш сайт!!!
Для Вас - усе про фестивалі, концерти в Україні, Львові, музику, концерти та мистецькі події.

 
 

 

27 вересня 2011  21:04    Василь Радковський

Як воно на було на антиMONEYфест «RESPUBLICA»

16-18 жовтня на Поділлі у м.Кам'янці-Подільському пройшов перший за своїм ліком фестиваль «Республіка», який відразу зібрав біля себе купу різноманітного люду... Це і літератори, музиканти, художники, що розмальовували Кам'янець, і фестивальні люди та прості туристи, яким випала можливість бути в ці дні на фестивалі...


Головною на фестивалі була тема стріт-арту та графіті заради яких і робився цей фестиваль що був спрямований на облагородження будівель у старому та новому місті та привернення уваги до малих міст. Арт-об'єктами стали закинутий універмаг при в*їзді до старого міста, деякі житлові будинки по вул. Зарванській, вул. Огієнка, вул. Іоанно-Предтеченській та Троїцькій, а також стіна біля Лебединого Озера. Як виявилося міська влада не повністю сприяла акції (як це рекламувалося) і не надала всі технічні можливості для реалізації головної мети фестивалю. Але можна подякувати хоч за те що було зроблено... Тож райтери з Росії, України, Білорусії, Іспанії мали змогу розмалювати місто.


Окрім райтерів що розмальовували місто ще діяла літературна та мала сцена. Дуже цікавим (так казали кому випала змога побувати) був майстер клас по актрському мистецтву від Михайла Кабанова з Оркестра Че.


Нам же випала нагода попросити ексклюзивний виступ від музикантів Оркестра, які заграли нам декілька акустичних пісень..


Біля Ратуші де була мала сцена діяли ще ярмарки де можна було придбати різноманітьні сувеніри, прикраси, сумки... Най цікавіше що можна було поласувати різноманітним вибором мясної, сирної та рибної продукції а було чимало... Поки всіх обійши то вже і їсти перехотіли... Тільки сиділи та й попивали розливне пиво.... А на вечір всі йшли до старої фортеці де розпочиналась музична частина фестивалю.


Вже стало традицією, що кожен фестиваль знаходить свого героя. Так і цього разу ним став дядя Юра у своєму сірому піджачку та світло-оранжевій сорочці який вишивав так що не кожному сучасному слемеру підсилу було витримати темп який утримував дядя Юра. І як каже Дмитро Ігнатов (лідер групи Роллікс) - я згодний навіть ділити з ним сцену на деяких забійниках! Продіджи смок.......ть!


В перший день фестивалю на головній сцені виступили Чумацький Шлях, MILKIT, Magic Dolls, РибаЖир, ВорсТ, ГАЛяК, Порцеляна, Пропала Грамота, O.TORVALD, The Вйо як завжди дуже потужно...


На другий день на сцену вийшли Медовий Полин, Ті, що Падають Вгору, Nameless, Space Cakes, Роллiкс, Карна (що виступила останній раз, тепер це нова формація), Cheese People(Росія) (з якими стався конфуз, і ведучі ледве їх зняли зі сцени), С.К.А.Й.


Варто зазначити що єдине, що постійно підводило учасників «фесту» – це звук. Деякі проблем довелося ліквідовувати звукорежисеру та технікам групи «С.К.А.Й.». Втім, «скаї» поправили звук тільки у другий день, у перший – він ще досить «кульгав». Непорозуміння виникли також із саундчеком. Проби звуку довелось робити безпосередньо на концерті, а не перед ним, як це відбувається усюди. Але це вже була умова місцевого керівництва, що поставили жорсткі рамки, грати можна тільки з 16-ї до 23-ї і все.... А за такий час провести саунчек і концерт з такою кількістю груп дуже важко...


Третій заключний день обіцяв бути дуже цікавим і чи не найпотужнішим. Бензопілін, Фіолет, К-402, Безодня, ніагАра, котра не перестає дивувати своїм важким жіночим вокалом, проте дуже хорошою лірикою в текстах. Після цього виступив Кожаный Олень, гурт з Сімферополя, котрий грає панкрок. Гурт Моторролла пообіцяв "забути" поп-мотиви власних пісень, виконавши все в традиційному роковмому стилі. Чи не найважчмм цього вечора став гурт АННА, котрий просто таки розірвав люд, котрий зібрався під сценою, щоправда виступи гуртів були обмежені по часі, а оскільки графік змістився то гурт зіграв зовсім мало пісень зі своєї запланованої програми. Ще один кунфуз і ще який стався з гуртом Димна Суміш виникла проблема зі звуком і звукорежисерами - Лідер гурту кинув гітару у барабанну сійку і зійшов зі сцени разом з гуртом, зігравши всього лише 1 пісню. Розрядити ситуацію взявся ведучий - Мячик, який все ж таки скинув шорти.


Ну і хедлайнером цього вечора став Оркестр Че, котрі виконали свою акустичну програму просто супер, показавши при цьому ще й непогане шоу.


Ще кожного вечора відбувався запуск небесних ліхтариків. Що здіймались над містом. Хоч їх було поки не так багато але виглядало дуже круто...


Звичайно жоден фестиваль не обходиться без проблем і не допрацювань, так було і на "Республіці", були проблеми і зі звуком, як вже писали і з наметовим містечком, з владою, та купу інших але як на перший раз то пройшло все добре. Варто зазначити що гостей приємно здивували організатори, які, незважаючи на те, що у Кам’янці-Подільському це перший фестиваль такого рівня, змогли передбачити такі питання, які не змогли вирішити організатори інших, уже не молодих фестивалів західної України, а саме: транспорт. Організатори домовились з перевізниками, і в останній день фестивалю, для тих, хто попередньо зареєструвався, було надано автобуси, отож, добратись до дому було зовсім не складно.


Як на мене фестиваль Республіка вдався і наступного року він буде що потужнішим. А головна фішка фестивалю так те, що музикантам оплатили тільки дорогу, а всі кошти від проданих квитків пішли на фарбу для райтерів, що розмальовували сірі будинки і робили з них мистецькі об'єкти.


Доречі фестиваль «Республіка» внесли у місцевий графік на 2012 рік, а підготовка вже розпочнеться вже через місяць. Тому дозустрічі в 2012 році на другому антиMONEYфест «RESPUBLICA»


P.S. Не всі слова наші бо після фесту захворали і мозок несправлєється з тією купою інформації..... Також все описати не можемо бо було купу всяких цікавих подій котрі описати важко, а треба відчути.... Тому готуйтесь до наступного року!!! Ви обов'язково там маєте побувати!!!!

Джерело: www.fest4u.com

усі новини

Коментарі: Додати коментар
Поки що коментарів нема


Пошук:
Фестиваль-партнер
Нове на сайті

Фестивалі:

Події, концерти, заходи

Останні коментарі

- Цікавишся альтернативною енергетикою? Прочитай про cонячні панелі та колектори.

- Здорове харчування та спорт роблять життя яскравішим. Дієти, правила здорового харчування та поради лікарів


Головна | Фестивалі в Україні | Заходи (події) | Календар | Архів музики
Відеозвіти | Фотозвіти | Контакти | FAQ